İskele Projesi Örneği (dwg) İndir – Belediyeler İçin İskele Projesi

7
2254

İskele Projesi Örneği (dwg) İndir – Belediyeler İçin İskele Projesi

Dosya içinde Resmi Gazetede yayınlanan ve artık zorunlu hale gelen iskele projesi bulunmaktadır. Belediyelerinde artık isteyeceği iskele projesi örneği şuan internete düşmüş değil. Sanırım bu proje ilk olacak.
Ayrıca dosya içinde hesapların yapıldığı 2 resim var. Bu resimdeki hesaplamaları kendiniz formulleyip excell dosyasına dökerseniz, her projede uğraşmak zorunda kalmazsınız.

Medeniyet Mühendisleri Paylaşımıdır.

Örnek Proje ve Hesapları İndirmek İçin Kaynak Siteye Gidiniz

Kaynak  Site: https://www.medeniyetmuhendisleri.com/index.php?topic=1870.0

İskele Projesi Örneği (dwg) İndir – Belediyeler İçin İskele Projesi

iskele-projesi

 

 

7 YORUMLAR

  1. Merhabalar Hüseyin,
    Pek vaktim olmuyor işin doğrusu ama forum sitemize istersen bu konu ile alakalı bir yardım konusu aç ben bakamasam bile moderatör arkadaşlar yardımcı olurlar.

  2. Örnek iskele hesabının Analiz 1 kısmında ; Toplam yükümüz hesaba teşkil eden statik yükümüzden küçük olduğu için 24.32>8.88 iskele sisteminin servis yükü (hareketli yük) dışında taşıma kapasitesi güvenlikli seviyededir.demişsiniz. Buradaki 8,88 kN toplam yükü nasıl bulduğunuzu anlayamadım.
    Analiz 2 kısmında bulunan 23 eksenel farklı modülün anlamı nedir? Bunu nerede kullanacağımızı anlayamadım.
    Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler…

  3. aynı sıkıntıyı bende yaşıyorum 8.88 değeri nasıl elde edildi bi de sistem uzunluğu 195 cm alınmış bu değer değişken mi neye göre belirleniyor yardımcı olursanız çok sevinirim şuan projelerimiz iskle projesini teslim edemediğimiz için beklemede bu konuda acil yardımlarınızı bekliyorum . Teşekkürler…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.